produkcja audiobookow i sluchowisk

Produkcja audiobooków i słuchowisk

Napisałeś(aś) książkę lub opowiadanie i chcesz wydać ją w formie audiobooka bądź słuchowiska? Szukasz wydawcy, który przygotuje dla Ciebie finalny plik? A może chciałbyś, żeby ktoś zajął się także sprzedażą Twojego dzieła?

Produkcja audiobooków i słuchowisk

Posiadamy bazę lektorów, którzy tylko czekają na kolejne zlecenia. Kilkoro z nich współpracowało lub współpracuje m.in. z Audioteką, dlatego nie musisz obawiać się o jakość zamawianego utworu. W naszej bazie głosów możesz przesłuchać i bliżej zapoznać się z lektorami, z którymi współpracujemy. Co więcej, przed nawiązaniem współpracy przygotowujemy plik demonstracyjny na podstawie fragmentu Twojego tekstu.

Jeśli myślisz o wysłaniu do nas swojego scenariusza, opowiadania lub powieści, istnieją dwie drogi współpracy. W pierwszym modelu w pełni opłacasz  produkcję, a majątkowe prawa autorskie zostają z Tobą. W drugim modelu wysyłasz nam tekst, a my po zapoznaniu się z nim, decydujemy, czy chcemy go wydać i sprzedawać. W zamian otrzymasz od nas procent od sprzedaży utworu. Pamiętaj jednak, że decydując się na drugie rozwiązanie, nie w każdym przypadku będziemy zainteresowani przygotowaniem audiobooka. Tekst musi być napisany poprawną polszczyzną, musi opowiadać ciekawą historię i trzymać słuchacza w napięciu.

Jeśli zdecydujesz się w pełni opłacić produkcję audiobooka i zechcesz sprzedawać go samemu, bądź wysłać np. do Audioteki, by oni sprzedawali go u siebie, koszt takiej produkcji będzie zależny od:

  • wybranego głosu lektora z naszej bazy,
  • długości przesłanego tekstu,
  • oczekiwanego terminu realizacji.

Słuchowiska wzbogacane są o muzykę i dźwięki tła, by nadać całości jak największego realizmu. Wszystkie materiały pobierane są z legalnego, płatnego banku dźwięków Artlist.

Koszt każdej produkcji ustalany jest indywidualnie po zapoznaniu się z danym opowiadaniem lub powieścią. Teksty z błędami będą odsyłane do korekty. Zapraszamy do kontaktu przez formularz na dole strony.

Nasze portfolio

Poniżej znajdziesz nasze portfolio. Dotychczas byliśmy zaangażowani w produkcję następujących audiobooków i słuchowisk.

podcast autorski Łukasza Migury

Autorski podcast Łukasza Migury

Jestem pomysłodawcą, montażystą i producentem podcastu, na który składają się słuchowiska i audiobooki mojego autorstwa.