baza lektorów

Baza lektorów

Na chwilę obecną dysponujemy kilkuosobową grupą lektorów i lektorek, którzy także współpracują z tak dużymi markami jak Audioteka, EmpikGo czy Storytell.

Nasza baza lektorów

Część lektorów i lektorek traktuje tę pracę jako zajęcie po godzinach. Niektórzy zdobywają opierzenie, inni są już pełnoprawnymi, zawodowymi lektorami i aktorami. Dlatego koszt pracy i czas produkcji zależny jest od wybranego głosu. Jeśli jesteś ciekaw warsztatu naszych lektorów, po prostu przesłuchaj ich demo lub skontaktuj się z nami. Przygotujemy wersję demonstracyjną Twojego tekstu.

diana giurow

Diana Giurow

W liceum jej marzeniem było zostać piosenkarką jazzową. Śpiewa od dziecka; najpierw w kościele, potem piosenkę aktorską, jazz, klasycznie, białogłosowo.

Prowadziła scholę w rodzinnym Brańsku, z którą zdobywała liczne nagrody na festiwalach piosenki religijnej.

Dziś posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z głosem jako wokalistka i lektorka. Pracowała na antenie radia Białystok, zaczęła karierę jako MC i wokalistka udzielająca się w soundsystemach reggae, muzyki basowej i elektronicznej. Koncertowała w Polsce, Europie i Azji jako Mc Diana Levi z takimi artystami, jak Channel One, Aldubb, Jah Love, Tara Putra, Reggae Rajahs, Fleck, Jabbadub i Dreadzone.

Dobrze czuje się w reklamie oraz czytając audiobooki. Pracuje w zaciszu studia domowego, ale najbardziej lubi być w danym studio przy projekcie na miejscu.  Jako lektorka mikrofonowa pierwsze zlecenia komercyjne otrzymała w 2010 roku, a od 2015 nagrywa dla Audioteki, Empik Go, Virtualo, Wydawnictwa Helion, Storybox i Studia NPN.

Demo

sebastian bieniarz

Sebastian Bieniarz

Jakże to miło byłoby czarować głosem – taka myśl przychodziła do mojej głowy podczas słuchania m. in. nocnych audycji radiowych. Pasja do muzyki i technologii pokierowała mnie na studia związane z akustyką, a tam – jak to student – przecierałem nowe szlaki i trafiłem do radia. Na początku dotykałem suwaków i kleiłem słowa o muzyce, a potem nadeszła chwila, gdy udało się coś powiedzieć do mikrofonu. Czar radiowego studia sprawił, że głosem zacząłem interesować się na poważnie, a teraz używam go w pracy na co dzień.

Demo

martyna wojciechowska

Martyna Wawryło-Wojciechowska

Od ponad 13 lat jest związana z radiem. Mówi i nieustannie rozwija swój głos, który aktualnie można usłyszeć w warszawskim Radiu Kolor, a wcześniej w Chillizet. Jeśli szukasz spokojnego, ciepłego, kobiecego głosu to trafiłeś idealnie.

Demo

Aleksander Petryszyn

Z mikrofonem zaprzyjaźniał się podczas pracy w Radiu Opole i Radiu Eska. Od tej pory stara się z nim nie rozstawać i przenosić słuchacza w inny świat, dzięki czemu może on zapomnieć o codziennych problemach. Jest właścicielem ciepłego, eleganckiego tembru, który do tej pory sprawdził się w narracjach spotów dla organizacji pozarządowych, filmów instruktażowych dla firm a także reklam. Zresztą, sprawdźcie sami czy ten głos będzie wizytówką Waszej produkcji.

Demo

Agata Krawczyk - lektorka

Agata Krawczyk

Dla niej głos ma kolor, a malowanie głosem to jej największa pasja. Dykcję i zdolności aktorskie od najmłodszych lat szlifowała na licznych konkursach recytatorskich oraz na amatorskich scenach teatralnych i kabaretowych. Nadal nieustannie doskonali swoje umiejętności na kursach i warsztatach lektorskich.

Dzięki skończonym studiom z filologii włoskiej czasem zdarzy jej się również nagrywać w języku włoskim.
Barwa jej głosu jest naturalna, ciepła, jasna. Jeśli trzeba – opiekuńcza, czasem zawadiacka, innym razem wkradnie się tam melancholia. Dobór kolorów do konkretnego zlecenia sprawia jej największą radość.

Świetnie czuje się w reklamie, uwielbia czytać książki, szczególnie te dla dzieci.

Demo

Katarzyna Pojda-Ziemek

Zakochana w książkach, uwielbia odmalowywać głosem zawarte w nich postacie i historie.

Wykorzystuje głos na różne sposoby – w śpiewie, aktorstwie, lektorstwie. Pracuje z nim od dziecka – zaczynając w konkursach recytatorskich, poprzez śpiew w scholi i chórze, na deskach teatru (m. in. katowicki Teatr A Part, chorzowski Teatr Rozrywki) kończąc.

Dotychczas swojego głosu użyczała w produkcjach realizowanych we współpracy z Radiem Katowice oraz Storytel poprzez wydawnictwo Inanna. Jakim dysponuje głosem? Najlepiej stwierdzić to samemu po przesłuchaniu demo:).

Demo

artur bochenski

Artur Bocheński

Aktor filmowy. Dotychczas można mnie było spotkać w takich produkcjach jak min. M jak Miłość, Korona Królów, Volta, Szczęście do Szczęści. W śród ról teatralnych należy wymienić te największe w Makbecie, Trzech Muszkieterach, Spowiedzi rozpustnika, Tango, Królu Edypie. Te niezapomniane role to min. w musicalu Nine, Mistrzu i Małgorzacie , czy Trzech Siostrach.

Byłem również twarzą OBI.

Wśród osiągnięć lektorskich znajduje się kilkanaście pozycji książkowych i kilkadziesiąt reklamowych. Wśród nich między innymi współpraca z wydawnictwem Prószyński i S-ka, Helion, Saga Egmont oraz firmami takim jak RTCK, TAURON, OBI, KLUB PIŁKARSKI SANDECJA NOWY SĄCZ, ARKADIO, czy Martin’s Scholl.

Demo

Marzena Sosnowska

Wszystko zaczęło się od pracy w lokalnej rozgłośni. Później na zawodowej drodze pojawiły się większe stacje radiowe i rosło też przekonanie, że praca głosem to coś, z czym chce wiązać swoją przyszłość. Dziś już nie jako dziennikarka, a – lektorka. Prywatnie także studentka logopedii.

To głos, który świetnie sprawdzi się w prezentacji, filmie instruktażowym, infolinii, ale także reklamie.

Demo

Wojciech Pyttel

Wojciech Pyttel Jr., ukrywający się często pod pseudonimem „Kameleon”. Pracę z głosem rozpoczął na zajęciach wokalnych pod okiem Marii Małki. W 2016 roku rozpoczął zajęcia w Studium Aktorskim Art-Play Doroty Pomykały – tam też został zachęcony do, wtedy tylko, zabawy z mikrofonem. Zanim jednak się za to zabrał – współpracował z teatrami Chorzowskiego Centrum Kultury oraz Agencją Artystyczną Prym-Art, a także wsiąkł w Śląskie jak i międzynarodowe środowisko improwizacji teatralnej. Od grudnia 2020r. prowadzi podcast audiobooko-podobny „Oczytany Kameleon”, w którym to czyta teksty autorów hobbystów, ale i nie tylko, z całej Polski. Szybko nawiązał także współpracę z Wydawnictem Bibliotekarium, gdzie radiu internetowym, można posłuchać jego nagrań. Uwielbia pracę z dźwiękiem – zarówno muzyczną jak i tekstową – wciąż szuka i stale stara się doskonalić swój warsztat lektorski. Najbardziej kocha zabawę jaką daje praca z mikrofonem i tworzenie, dzięki odpowiedniej narracji i dobraniu głosu, całych światów dających się wyłącznie usłyszeć.

Demo